ИКЕМ - Индустриален клъстер "Електромобили" | Четвъртък, 23.03.2023 |

Български  English


GM ще премине на 3-цилиндрови хибриди
Публикувано на: 21-03-2013




GM ще премине на 3-цилиндрови хибриди

Новите 1.2 литрови двигатели на концерна ще бъдат произвеждани съвместно с китайци
Концернът General Motors обмисля възможността за модернизиране на хибридните агрегати на моделите Cadillac ELR и Chevrolet Volt, съобщава изданието Еdmunds.

Американският автомобилен производител планира да замени настоящия 1.4 литров бензинов, 4-цилиндров мотор, който се използва в хибридния агрегат на двата модела, с нов 1.2 литров, 3-цилиндров двигател. Новият двигател също е бензинов, като се разработва съвместно с китайски партньори на GM.

Ако подобно намерение бъде одобрено от управата на концерна, то първо ще бъде променен хибридния агрегат на Volt. Той ще получи новия 3-цилиндров двигател през 2015 г. Купето ELR ще се обзаведе с мотора година по-късно.

Причината за подобен ход от страна на GM е да се намали разхода на гориво и теглото на автомобилите. Какви обаче промени ще настъпят в хибридния агрегат, както и колко ще харчат Volt и ELR с новия бензинов двигател засега не се съобщава.

В момента Chevrolet Volt и Cadillac ELR разчитат на 1.4-литров бензинов двигател, който се използва за зареждане на електромотора, захранващ батерии с капацитет 16 и 16.5 кВт/ч. Само на електричество Volt може да измине 61 км, докато ELR, който бе показан на изложението в Детройт през януари - 56 км.

automedia.bg




Изпрати новина Изпрати твоя новина свързана с електромобилите и ние ще я публикуваме.
Стани част от екипиа на ИКЕМ!






Добави в Svejo

Коментари (0)




  • Напиши коментар







  • Последно от актуално




    Напусна ни големият български изобретател проф. Енчо Попов

    Напусна ни големият български изобретател проф. Енчо Попов

    09-01-2023

    На 5 януари 2023 г. почина проф. Енчо Попов, изтъкнат български изобретател в сферата на електoще ...



    ИКЕМ и Клъстер София град на знанието в съвместна дейност

    ИКЕМ и Клъстер София град на знанието в съвместна дейност

    13-12-2022

    ИКЕМ и "Клъстер София град на знанието" отбелязаха старт на проект: "Международ oще ...



    ИКЕМ на 13 години!

    ИКЕМ на 13 години!

    25-11-2022

    Като браншова организация, ИКЕМ работи усилено за развитието на сектор "Електрическа моби oще ...



    Регистрираните ППС и ЕПС в България към 1 юли 2022 г.

    Регистрираните ППС и ЕПС в България към 1 юли 2022 г.

    19-07-2022

    Информация за регистрираните пътни превозни средства и електрически превозни средства в Българ oще ...





    Виж всичко от актуално




     
    Продукти




    Комплектна система за задвижване на електромобили

    Комплектна система за задвижване на електромобили


    Системата за електрозадвижване обхваща гама с три основни типоразмера на ел. мощност със съответните компоненти - електромотор и контролер.    ‎ oще ...



    Виж всички продукти


    Анкета с продължение...




    Какъв автомобил бихте закупили?


      Чист електромобил с литиево-йонни батерии
      Електромобил с удължен пробег
      Обикновен бензинов или дизелов автомобил
    Гласове:


    Кой уби електрическата кола? (видео)


    Календар - събития




    Март 2023
    Нед Пон Вто Сря Чет Пет Съб
       
     
    ИКЕМ във Facebook








    Индустриален клъстер "Електромобили" - Учредители:


    ИНСТИТУТ ЗА ЕВРОПЕЙСКИ ЦЕННОСТИ БСК -  Петрич Ди-вен Транспортна Електроника Стратекс Екита Ванико ВиДжиЕф


    evi
    ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ
    Европейски фонд
    за регионално развитие
    Инвестираме във вашето бъдеще
    evi
    evi
    ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА
    „Развитие на конкурентоспособността
    на българската икономика” 2007-2013
    www.opcompetitiveness.bg

    Интернет страницата е създадена с финансовата подкрепа на ЕФРР, в рамките на проект „Развитие на Индустриален Клъстер Електромобили” по ДБФП К-02-2/28.09.2011 г.